line decor

line decor

Artur Górniak
w  VI MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODYCH DEKARZY

.           Uczeń klasy IIc, Artur Górniak,  startował  w  VI MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODYCH DEKARZY i zdobył pierwsze miejsce! Oznacza to, że uczeń naszej szkoły będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Szwajcarii.

.           Artur Górniak odbywa praktyczną naukę zwodu w firmie „DUDIMAR” S.C.  w Bydgoszczy. Naukę zawodu prowadzi pan Stanisław Dudek, który przygotowywał ucznia do mistrzostw. Wcześniej zajął II miejsce w etapie wojewódzkim, co było kwalifikacją do etapu centralnego. Mistrzostwa są organizowane pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.
.           Na sesji Rady Powiatu zarzucano naszej szkole, że jest niski poziom nauczania, a to nie pierwszy sukces uczniów szkoły w Lubaszczu na szczeblu centralnym. Chociażby w zeszłym roku, Sebastian Grochowski reprezentował,
na szczeblu ogólnopolskim KONKURSU WIEDZY o ZASADACH  BHP, województwo kujawsko-pomorskie (na wojewódzkim zajął II miejsce).
.           Polskie Stowarzyszenie Dekarzy (PSD) jest członkiem Światowej Federacji Dekarzy (IFD). IFD co roku (a od 2013
co dwa lata) organizuje Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy do lat 26. Polskie Stowarzyszenie Dekarzy uczestniczy
w tych mistrzostwach od 2006 roku. Mistrzostwa odbywają się w trzech kategoriach:

• dach,
  • dachy kalenicowe (skośno-dachówkowe),
  • dachy blaszane.

Zespół (2 – osobowy), w którego w skład wchodzi uczeń ZSP w Lubaszczu, zajął I miejsce w kategorii dach płaski.
         Zespół ten będzie przygotowywać się do Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy, które odbędą się na przełomie października i listopada w Lucernie w Szwajcarii.
         Występ polskich zespołów będzie uzależniony od stopnia przygotowania i znalezienia sponsorów, którzy pokryją koszty wyjazdu i przygotowania dla zespołu (dwóch startujących + mentor, czyli trener).
.           W 2006 roku dwa zespoły Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w kategoriach dach płaski i dach  kalenicowy, zdobyły Mistrzostwo Świata, a w roku 2008 w Petersburgu  w dachach płaskich v-ce mistrzostwo.